report a výsledky aneb jak proběhla bOuldermania 2011


Na začátku byla jen jedna malá myšlenka. Jak to tak bývá..
„No a pak bysme tady mohli udělat závody.“ , nadhodil Ondra a v očích se mu něco zablesklo. Jo, to by šlo, proč ne.

pohoda vládla celým dnem
Od té doby uběhly skoro dva roky a všechno dostalo správný směr. Tím směrem byla bOuldermanie, první boulderové závody na hrubozrnné vesecké žule. Před rokem nás zradilo počasí, ale jen proto, aby s námi letos táhlo za jeden provaz.

Sobotní chladné ráno přivítalo šedesátku borců, borkyň a borčat. Na tyto odvážlivce čekalo zhruba 250 lezeckých směrů, z nichž mnohé nebyly dosud přelezeny. Pohled do startovních listin navíc sliboval pěknou podívanou.


Celé závody začaly poněkud nešťastným pádem jednoho z lezců, kterého nakonec museli odvézt pohotoví záchranáři liberecké nemocnice. Později jsme se dozvěděli, že šlo naštěstí „jen“ o jeden pohmožděný a druhý zvrtnutý kotník. Držíme tomuto neohroženému kaskadérovi palce, aby se brzy zotavil.

Petr Resch je prostě démon
Mezitím se už ale schylovalo k přelezení jednoho z místních projektů v magickém stupni 8A. Petr Resch vcelku rychle zvládnul první přelez Arctic Monkey 8A na Titanic. Bylo vidět, že na hrubozrnně je na rozdíl od většiny ostatních jako doma. Ve stejné době si Jirka Švácha zvykal na místní specifické lezení a nakonec se vyplatilo. Díky němu padnul stropový projekt Strach z velkého krtka s navrženou obtížností 7C+/8A.

V ženské kategorii ostatním doslova utekly Silvie Rajfová a Daniela Kotrbová, z nichž každá vylezla minimálně jeden boulder za 7A. V kategorii dětí určitě stojí za zmínku výkony teprve dvanáctiletého Jana Kendíka, který by se svým celkovým počtem bodů byl mezi muži na 6. místě.

Zanedlouho začali všichni závodníci zjišťovat jednu podivnou skutečnost, která dělá místní žulu tak zvláštní. Vše tu utíká rychleji – jak kůže na prstech, tak i čas, který se nemilosrdně rychle chýlil ke konci limitu pro odevzdání výsledků. Kolem třetí hodiny se Petr Resch vyřítil z lesů v okolí sektoru Yosemit s úmyslem pokosit vše, co půjde. Během poslední hodiny vylezl za přihlížení nemalého publika několik dalších prásků a zajistil si tak prvenství ve své kategorii s neuvěřitelným náskokem.

V ženách se jediné Silvii Rajfové podařilo vylézt všechny 4 žolíkové bouldery a tím se i probojovat na první místo. Nejúspěšnějším sběračem byl pak Ondra Veselský s neuvěřitelným počtem 70 vylezených boulderů.

Dva roky od první myšlenky a celý ten čas završil jediný den. Ten nakonec končil, jak to tak správně bývá, u piva s Ondrou a Honzou, bez nichž by se celá akce nikdy neuskutečnila. Spousty pěkných cen zajistily firmy:
Rock Trip, Directalpine, Coolich, Šutr, Petzl, Boreal, Makak, Ocún a Rock Pillars

nejmladší účastník při vyhlášení
Petr Resch ml.
Díky moc vám všem, co jste pomohli, přišli a věřili třem bláznům, co snili svůj malý sen.


P.S. Další fotky budou postupně přibývat a pokud máte nějaký pěkný snímky, tak nám je neváhejte zaslat (boulderingmania(zav)gmail(tecka)com) a my je uveřejníme na našem blogu

Výsledky:


Výsledky on-line xls ZDE a ke stažení jsou ZDE (xls)


Napsal Dalibor Muráň

0 komentářů:

Okomentovat